یکشنبه 26 خرداد 1398
فرماندار عسلویه: اشتغال، آب و مدیریت پسماند اولویت های اصلی شهرستان است (کدخبر: 369)
فرماندار عسلویه: اشتغال، آب و مدیریت پسماند اولویت های اصلی شهرستان است به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عسلویه، عبدالله نادری عصر دوشنبه و در نشست با امامان جماعت اهل سنت در شهرستان تاکید کرد: سه حوزه مهم کاری و اولویت دار که باید به آن پرداخته شود ، اشتغال، آب و مدیریت پسماند است.

نادری با مثبت ارزیابی کردن روند اشتغال در چند ماهه اخیر، تصریح کرد: تمام تلاش مسئولین مربوطه در این حوزه باید تقویت امیدواری ایجاد شده در بین جوانان و مردم باشد. 
وی ادامه داد: تلاش تیم مذاکرننده و حصول توافق نهایی شرایط مناسبی را در حوزه اشتغال ایجاد می کند که باید این فرصت مهم را در بزرگترین قطب اقتصادی کشور غنیمت شمرد و نهایت بهره را از آن برد.

وی افزود: تلاش های  امیدوار کننده ای جهت جذب نیروهای بومی صورت گرفته است اما هنوز در ابتدایی ترین شکل خود قرار دارد، و برای رسیدن به رضایتمندی مردم، مسئولان باید تلاش شبانه روزی از خود نشان دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به حل مشکل آب شهر نخل تقی، که با اتصال به خط لوله آب کوثر صورت گرفت اظهار داشت: حل مشکل کم آبی با تولید آب و مدیریت نمودن منابع آب در شهرستان امکان خواهد داشت.
وی با بیان اینکه مشکل  کم آبی نیازمند مشارکت مردم در زمینه اصلاح الگوی مصرف است گفت: حضور پر رنگ امامان جماعات و شوراها می تواند اثر بخشی  خوبی در ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب داشته باشد.

فرماندار شهرستان به مدیریت منابع مالی موجود اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین ضرورتهایی که باید در عسلویه به آن پرداخته شود، مدیریت پسماند با سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری می باشد.

وی ادامه داد: با سرمایه گذاری در حوزه پسماند ها علاوه بر کاهش اثرات مخرب زیست محیط، می توان با تکیه بر توان بومی و بازگشت سرمایه ایی که اتفاق خواهد افتاد، یک سرمایه گذاری و اشتغال زایی پایدار ایجاد کرد .

نادری به جایگاه مهم امامان جماعت در عملیاتی کردن مفهموم همدلی و هم زبانی اشاره و تصریح کرد: آن ها  حلقه اتصال بین مردم و مسئولان هستد و به نوعی حضور معنوی آنها می تواند تضمین کننده بسیاری از مفاهیم بلند اجتماعی و سیاسی باشد.   1394/7/7 02:02        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )