جمعه 03 خرداد 1398
ظرفیت بالای گردشگری عسلویه/مناظر کم نظیر پایتخت انرژی کشور (کدخبر: 577)
ظرفیت بالای گردشگری عسلویه/مناظر کم نظیر پایتخت انرژی کشور عسلویه از شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر است که در ساحل نیلگون خلیج فارس قرار دارد و به عنوان قطب اقتصاد و انرژی کشور مطرح است.این شهرستان استان بوشهر با شهرستان های پارسیان از استان هرمزگان، شهرستان های مهر و لامرد از استان فارس و شهرستان های کنگان و جم از استان بوشهر همسایه است و خلیج فارس نیز فرصت همسایگی این شهرستان با کشورهای حوزه خلیج فارس است.

شهرستان عسلویه از دو بخش مرکزی و بخش چاه مبارک تشکیل شده است و شامل دو شهر نخل تقی و عسلویه و روستاهای بنود، بندو، سهمو شمالي، سهمو جنوبی، چاه مبارک، زبار، بیدخون، اخند، خره، خیارو، هاله، بساتین، عسکری، صفیه، بستانو، کلات، کنارخیمه، دهنو، بزباز، مروع و سواحل است.

این شهرستان نمونه برجسته از زندگی مسالمت آمیز و برادرانه شیعه و سنی است و روابط بسیار خوب آنان زبانزد عام وخاص است حتی پیوندهای فامیلی نیز دارند.

بندر عسلویه از لحاظ تاریخی، سابقه بسیاری دارد و امروز به عنوان قطب اقتصاد و انرژی کشور مطرح است.
سواحل و پارک های عسلویه

شهرهای عسلویه و نخل تقی در مجاورت دریا واقع هستند سواحل این دو شهر دیدنی است. پارک‌های ساحلی این دو شهر، در ایام نوروز و تعطیلات، پذیرایی بسیاری از هم وطنان است شهرداری شهرهای شهرستان عسلویه نیز تلاش کرده است امکاناتی جهت رفاه مهمانان ایجاد کند
.

وجود اقامتگاه‌هاي ساحلي براي برپايي چادر، وجود حمام و سرويس‌هاي بهداشتي، جايگاه‌هاي بازي كودكان و وجود رستوران‌ها و اغذيه فروشي‌های متعدد برخی از امکاناتی است که در سواحل بندر عسلویه و بندر نخل تقی ایجاد شده است.

 

پارک ملی نایبند از مناطق دیدنی استان بوشهر است 

جنگل‌های زیبای حرا و پارک ملی نایبند از مناطق مهم و دیدنی استان بوشهر است که در شهرستان عسلویه واقع است.

این منطقه از زيباترين منطقه ساحلي در طول سواحل خليج فارس به شمار می‌رود.

پارک ملی نابیند شامل  انواع گونه‌های جانوری، گیاهی و دریایی، خورهای متعدد، جنگل‌های حرا، سواحل ماسه‌ای و درختان کهنسال، دشت‌های مشجر، دره‌های عمیق و صخره‌ای است.

روستاهای با ظرفیت های فراوان گردشگری در عسلویه

 

روستای بنود از روستاهای با پتانسیل های فراوان گردشگری است. مسافرانی که مسير پر پيچ و خم و زيباي روستا تا ساحل را بپيمايند به ساحل زيباي بنود می‌رسند.

بندو نیز از روستاهای ناشناخته استان است که علاوه بر چشمه نهیر، به آثار تاریخی و قدیمی آن می توان به آسیباب‌های آبی دوره ی ساسانیان، آبراه ساسانیان و چند اثر تاریخی اشاره کرد. این روستا هم در همسایگی استان هرمزگان واقع است.

چشمه کلات از مکان‌های دیدنی شهرستان عسلویه است. این چشمه که در روستایی به همین نام واقع است منظره زیبایی از صخره ها، آبشار، آب و نخل در مجاورت آن است.
چشمه و آبشار بیدخون نیز صحنه ای کم نظیر را به مقابل چشم هر بیننده ای قرار میدهد و امکان تفریح و کوهنوردی مفرح را به گردشگران می دهد..
شهرستان عسلویه با وجود ظرفیت‌های فراوان و نامی آشنا در سطح کشور، همیشه از مقصد گردشگران بوده است. علاوه بر تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی، ساحل  زیبای موجود در شهرستان عسلویه و دیگر جاذبه های آن میتواند جایگاه درخشانی در صنعت توریسم کشور داشته باشد.


 


 


 

   1396/7/24 12:32        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )