دوشنبه 26 آذر 1397
باید از تمام ظرفیت های موجود برای ترویج کتابخوانی استفاده کرد. (کدخبر: 586)
فرماندار عسلویه
باید از تمام ظرفیت های موجود برای ترویج کتابخوانی استفاده کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری عسلویه ،عبدالله نادری فرماندار در نشست انجمن کتابخانه ها که به مناسبت  هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، گفت:کتاب  دارای جایگاهی بی بدیل در زندگی انسان و  محصول تجربه های بشری و خلاقیت های ذهنی و آموخته های دراز مدت انسان است و سهم کتاب در انتقال دانش به مراتب بیشتر از دیگر ابزارهای آموزشی است.در دین مبین اسلام نیز کتاب و کتاب خوانی اهمیت ویژه ای دارد ومعجزه پیامبر(ص) کتاب و اولین آیات نازل شده بر ایشان با امر به خواندن و علم  تاکید شده است.
فرماندار عسلویه نقش خانواده را در ایجاد و ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم  دانست و خواستار ایجاد محیطی فرهنگی در خانواده برای شکوفایی استعداد فرزندان و جلوگیری از بروز  ناهنجاریها و آسیب های اجتماعی در جامعه شد.
نادری امکانات شهرستان در حوزه زیرساخت های کتابخانه را مناسب عنوان کرد وخواستار کیفیت بخشی و ایجاد انگیزه برای جذب جوانان به کتابخانه شد و افزود:آموزش و پرورش به عنوان یکی از محورهای اصلی ترویج فرهنگ در کشور نقش ویژه ای در ایجاد علاقه در دانش آموزان به کتاب دارد و باید بابر نامه ریزی هدفمند و انتخاب صحیح کتاب با توجه به فرهنگ ،علایق و خصوصیات رفتاری،دانش آموزان را به سوی پژوهشگری رهنمون سازد.
وی در ادامه بیان کرد:کتابخانه نهادی فرهنگی است و میتواند در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه نقش آفرین باشدو شوراها ، شهرداران و معتمدین باید با حمایت از این نهاد فرهنگی زمینه ساز تربیت شهروندانی مسئولیت پذیرباشند که میتواند در حوزه مدیریت شهری به آنها کمک کند.

   1396/8/23 09:32        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )