یکشنبه 26 خرداد 1398
معصومه ابتکار در شهرستان عسلویه (کدخبر: 696)
معصومه ابتکار در شهرستان عسلویهمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: میزان سواد زنان ایرانی در ابتدای انقلاب ۳۵ درصد بود که پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به ۸۹ درصد رسیده است.

 

 معصومه ابتکار ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان عسلویه با اشاره به اینکه استان بوشهر نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌ها و قابلیت‌‌های مهم نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: اکنون ایران اسلامی در رده شانزدهم شاخص‌های اقتصادی جهان قرار دارد که نشان از سرمایه انسانی و طبیعی بسیار بالای کشور است.

وی با بیان اینکه از دوره سوادآموزی تا پایان آموزش عالی شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی در سطح کشور هستیم خاطر نشان کرد: در زمینه کاهش فاصله بین زنان و مردان در عرصه سواد آموزی آمارها حاکی از تحول در این عرصه است.

 

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه میزان سواد در ابتدای انقلاب در میان زنان 35 درصد بود و پس از گذشت 40 سال به 89 درصد رسیده است تصریح کرد: اکنون نرخ باسوادی زنان ایران 89 درصد و نرخ باسوادی مردان به بالای 94 درصد  است که یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

ابتکار به فرصت‌های تحصیل برای زنان و مردان ایرانی در شهرها و روستاهای کشور پرداخت و افزود:  با توسعه زیرساخت‌های آموزشی اکنون 27  درصد از زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه قبل از انقلاب بسیاری از خانواده‌ها اجازه تحصیل دختران در مدارس را نمی‌دادند گفت: بعد از انقلاب دختران توانستند در مدارس تحصیل کنند و امروز آمار دختران بازمانده از تحصیل کاهش چشمگیری یافته است.

وی یکی  دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی را  حضور مردم در قالب تشکل‌های مردم نهاد سمن‌ها و فعالیت‌های محلی و تعاونی‌ها دانست و افزود: نهادهای مدنی در جمهوری اسلامی به برکت فضای باز و پشتیبانی پشتوانه قانونی که فراهم شده فعالیت‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند که سبب تحولات بسیار خوبی در سطح کشور شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با بیان  اینکه مشارکت سیاسی مردم به عنوان دستاورد مهم نظام نباید نادیده گرفته شود خاطر نشان کرد: مشارکت سیاسی تحول عظیمی در توسعه و پیشرفت کشور داشته است چراکه این مهم به دولت و مجلس توانمندی داده که برای مردم کار کنند.

علیزاده/روابط عمومی فرمانداری
   1397/11/13 14:04        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )